Results

Polk State College Wellness Center
Folkstyle Competition
Pee Wee 46
1. Mathias Franz, West Volusia PAL; 2. Michael Kersey, Bear Wrestling; 3. Johnathan Moder, Naples Titans
Early 45
1. Kevin Kerns, West Volusia PAL; 2. Jonathan Hudson, Calvary Wrestling; 3. Ethan Koller, Triangle Wrestling
Early 50
1. Austin Kibbee, Elite Wrestling; 2. Nicolas Yancey, Calvary Wrestling; 3. Judd Cole
Early 55
1. Marc-Anthony McGowan, Guardian Wrestling; 2. Christian Moder, Naples Titans; 3. Nicolas Yancey, Calvary Wrestling
Early 60
1. Marc-Anthony McGowan, Guardian Wrestling; 2. Isaiah Williams, Calvary Wrestling; 3. Boston Jenkins, Mulberry Wrestling
Early 65
1. Dylan Silverstein, Rebel Wrestling Club; 2. Kyle Richardson, Caveman Wrestling Club; 3. Justin Cole
Early 70
1. Judd Cole; 2. Kyle Richardson, Caveman Wrestling Club; 3. Ethan Hickman, Calvary Wrestling
Early 75-80
1. Noah Williams, Calvary Wrestling; 2. Skyler Keesee, Calvary Wrestling; 3. Nico Conte, Calvary Wrestling
Early 140
1. Chase Newton, Jaxx Joker Wrestling
Lower 55
1. Christian Moder, Naples Titans; 2. Tyler Rafsky, Guardian Wrestling; 3. Gage Lecuyer, Bear Wrestling

Lower 60-65
1. Seth Brown, Triangle Wrestling; 2. Nicolas Paolilo, Calvary Wrestling
Lower 70
1. Kaleb Cook, Brandon; 2. John James Yancey, Calvary Wrestling; 3. Christian Yancey, Calvary Wrestling
Lower 77
1. Travis Pawlowski, Triangle Wrestling; 2. Andreus Bond, Brandon; 3. Jake Mitchell, Wildcat Wrestling Club
Lower 85
1. Frank Diaz, II, Brandon; 2. Ricky Romeo, Calvary Wrestling
Lower 90
1. Jesse Sester, Cypress Lake Wrestling; 2. Zachery Mickle, Miami Sharks
Lower 95-100
1. Jack Marble, Manatee Kids Wrestling; 2. Angel Dominguez, Caveman Wrestling Club; 3. Carson Walcott, Calvary Wrestling
Lower 112
1. Jack Marble, Manatee Kids Wrestling; 2. Coleman Bryant, Rebel Wrestling Club; 3. Zack Luis, Eagle Empire Wrestling
Lower 120
1. Jimmy Loose, Ocala Outlaws Wrestling
Middle 94
1. Kai Cook, Brandon; 2. Daniel Florentino, Caveman Wrestling; 3. Malakai Godly
Middle 100
1. Reese Dalton; 2. Trevor Williams, Bear Wrestling; 3. Michael Kerr, Rebel Wrestling Club
Middle 106
1. Ryan Hudson; 2. Bryce Rogers, Triangle Wrestling; 3. Joseph Lebarr, Brandon
Middle 113
1. Cain Martin, Wildcat Wrestling Club; 2. Mark Espinosa, Iron Sharks Wrestling; 3. Joseph John Raich, JCled
Middle 120
1. Zachary Phillips; 2. Krystian-Lee Velez, Evolution; 3. Justice Ballard, Ocala Outlaws Wrestling
Middle 126
1. Elijah Cleary, JCled; 2. Raymond Haverty, West Volusia PAL
Middle 132
1. Jared Burgess, Ocala Outlaws; 2. Lucas Seeger, Wrestling University
Middle 138
1. Kevin Clifford, Thundercats Wrestling; 2. Jacob Figur; 3. Devin Braselis, West Volusia PAL
Upper 106-113
1. Sean Nguyen, Iron Sharks Wrestling; 2. Timothy Sakow, Hurricane Wrestling; 3. Jake Marks
Upper 120
1. Matthew Collora, Wildcat Wrestling Club; 2. Nicholas Peshek, Evolution; 3. Phillip Lucarini
Upper 126
1. Dacoda Flenard, Brandon; 2. Jacob Browning, West Volusia PAL; 3. Tyler Sage
Upper 132
1. Wyatt Roop, Caveman Wrestling Club; 2. Connor Steinfeld, Sarasota Wrestling; 3. Daniel Lannum
Upper 138
1. Zach Hudson; 2. Taylor Piervce, West Volusia PAL; 3. Andrew Mashburn, Wildcat Wrestling Club
Upper 145
1. Thomas Burke, Caveman Wrestling Club; 2. Dylan Lehman, Hurricane Wrestling Club; 3. Stewart McClure, Ocala Outlaws Wrestling
Upper 152
1. Carter Bolesta, Iron Sharks Wrestling; 2. Mack Shelton, Alpha Pack Wrestling; 3. Ty Ethridge
Upper 160
1. Christian Lohsen, West Volusia PAL; 2. Brandon Dattoli, Team Jax; 3. Dallin Tritapoe
Upper 170
1. Thomas Moser, Caveman Wrestling Club; 2. Dylan Baxter, Black and Blue; 3. Harry Glasser, Bulldogs of Jacksonville
Upper 182
1. Dakota Jordan, Evolution; 2. Blake Allen; 3. Preston Reed, Thundercats Wrestling
Upper 195
1. Cole Muller, Blue Devil Pride; 2. Kenneth Ramsey, Thundercats Wrestling; 3. Seamus Sallee
Upper 220-225
1. Greg Jarque, Iron Sharks Wrestling; 2. Ellott Porter; 3. Nickolas Thomas, T-Roc Wrestling
Open 146
1. Lazaro Dubrocq, Sarasota Wrestling; 2. Erik Yo, New Tampa Wrestling
Open 163
1. Zachary Morales, New Tampa Wrestling; 2. Shawn Weigl, Sarasota Wrestling; 3. Daniel Weiner, The Lions Den Wrestling
Open 185-212
1. Jameel Bryant, Caveman Wrestling; 2. Joshua Jeffries
Open 285
1. Greg Jarque, Iron Sharks Wrestling; 2. Zachary McIntyre, New Tampa Wrestling; 3. Jason Reynolds, Wildcat Wrestling
Freestyle Competition
Early 45-50
1. Ethan Koller, Triangle Wrestling; 2. Michaeel Kersey, Bear Wrestling; 3. Ian Tigue, Wildcat Wrestling Club
Early 87-95
1. Frank A. Diaz, II, Brandon; 2. Robert Williamson, Wesley Chapel Wildcat
Early 112
1. Chase Thompson, S.W.A.T
Early 140
1. Chase Newton, Jaxx Joker Wrestling Club
Lower 55
1. Christian Moder, Naples Thunder; 2. Gage Lecuyer, Bear Wrestling; 3. Reid Noble, Caveman Wrestling
Lower 70
1. Travis Pawlowski, Triangle Wrestling; 2. Brendon Abdon, Lakeland Takedown Club
Lower 90
1. Zackery Mickle, Miami Sharks; 2. Truman Noble, Caveman Wrestling
Middle 100
1. Trevor Williams, Bear Wrestling; 2. Reese Dalton, Unattached; 3. Max Comides, Highland Wrestling Club
Middle 106
1. Bryce Rogers, Triangle Wrestling; 2. Austin Hosegood, Elite Wrestling
Middle 113
1. Joseph John Raich, JCLED; 2. Dustin Young, Jaxx Joker Wrestling Club; 3. Coulter Karr, JCLED
Middle 120
1. Justice Ballard, Ocala Outlaws Wrestling; 2. Jimmy Loose, Ocala Outlaws Wrestling
Upper 113
1. Sean Nguyen, Iron Sharks Wrestling; 2. Timothy Sakow, Hurricane Wrestling
Upper 127
1. Jared Burgess, Ocala Outlaws Wrestling; 2. Conour Jernigan, Unattached
Upper 138
1. Anthony Espinosa, Highland Wrestling Club; 2. Elijah Cleary, JCLED; 3. Dylan Lehman, Hurricane Wrestling Club
Upper 145
1. Thomas Burke, Caveman Wrestling Club; 2. Noah Widmann, Ocala Outlaws Wrestling; 3. Kameron Faulkenberry, Iron Sharks Wrestling
Upper 152
1. Jake Spengler, Highland Wrestling Club; 2. Ty Ethridge, Unattached; 3. Carter Bolesta, Iron Sharks Wrestling
Upper 160
1. Brandon Vovan, Iron Sharks Wrestling; 2. Andrew Perea, S.W.A.T.; 3. Ronald Fernandez, Ocala Outlaws Wrestling
Upper 285
1. Greg Jarque, Iron Sharks Wrestling
Greco Roman Competition
Early 45
1. Ethan Koller, Triangle Wrestling; 2. Michael Kersey, Bear Wrestling; 3. Brayden Abdon, JCLED
Early 55
1. Christian Moder, Naples Titans; 2. Reid Noble, Caveman Wrestling; 3. Cade Newton, Jaxx Joker Wrestling Club
Early 87
1. Frank A. Diaz, II, Brandon
Early 112
1. Chase Thompson, S.W.A.T.
Early 140
1. Chase Newton, Jaxx Joker Wrestling Club
Lower 55
1. Gage Lecuyer, Bear Wrestling
Lower 70-75
1. Travis Pawlowski, Triangle Wrestling; 2. Brendon Abdon, Lakeland Takedown Club
Lower 90-95
1. Anthony Habeil, Brandon; 2. Zachery Mickle, Miami Sharks
Middle 100
1. Reese Dalton, Unattached; 2. Trevor Williams, Bear Wrestling; 3. Max Comides, Highland Wrestling Club
Middle 106-113
1. Dustin Young, Jaxx Joker Wrestling Club; 2. Bryce Rogers, Triangle Wrestling Club; 3. Coulter Karr, JCLED
Upper 113
1. Timothy Sakow, Hurricane Wrestling Club; 2. Dustin Young, Jaxx Joker Wrestling Club
Upper 120
1. Daniel Phan, Lakeland Takedown Club; 2. Timothy Sakow, Hurricane Wrestling Club; 3. Justice Ballard, Ocala Outlaws Wrestling
Upper 138
1. Anthony Espinosa, Highland Wrestling Club; 2. Elijah Cleary, JCLED
Upper 145-153.4
1. Jake Spengler, Highland Wrestling Club; 2. Ty Ethridge, Unattached; 3. Carter Bolesta, Iron Sharks Wrestling
Upper 170-183
1. Ronald Fernandez, Ocala Outlaws Wrestling
Upper 285
1. Greg Jarque, Iron Sharks Wrestling