Results

Lakeland Center, Jenkins Arena

Kata Divisions

5 and Under Beginner/Novice Kata
1. Taylor Gannon, Wesley Chapel; 2. Jasmine Brown, Gainesville; 3. Jake Little, Middleburg

6 – 7 year old Beginner
1. Eliel Fernandez, Wesley Chapel; 2. Truman Moore, Naples; 3. Ethan George, Gainesville

6 – 7 year old Novice/Intermediate
1. Addison Metcalf, Wesley Chapel; 2. Alec Marianek, Fleming Island; 3. Kincaid Wilson, Orange Park

8 – 9 year old Beginner
1. Matthew Heck, Wesley Chapel; 2. Lucille Kaufman, Orange Park,

8 – 9 year old Novice/Intermediate
1. Steve Li, Gainesville; 2. Daniella Bustillo, Gainesville; 3. Jessica Judkins Cooke, Gainesville

8 – 9 year old Advanced
1. Reagan Moore, Naples; 2. Brianna Weeks, Newberry; 3. Zachary Little, Middleburg

10 – 11 year old Beginner
1. Benjamin Vazquez, Wesley Chapel; 2. Briana Vazquez, Wesley Chapel; 3. Michael Berg, Holiday

10 – 11 year old Novice
1. Jake Havemann, Wesley Chapel; 2. Joshua Solt, Lutz,

10 – 11 year old Intermediate
1. Avery Scott, Wesley Chapel, Aaron Klingebiel, Wesley Chapel, Tainter Bundy, Fort Myers

10 – 12 year old Advanced
1. Tyler Luginski, Wesley Chapel; 2. Sabina Ramic, New Port Richey; 3. Melissa Wark, Wesley Chapel

12 – 13 year old Novice
1. Maria Gonzalez, Weston; 2. Levi Strickland, Perry

12 – 13 year old Intermediate
1. Kayleigh Wilson, Weston; 2. Daniel Nehdar, Weston; 3. Elijah Hintz, Lehigh Acres

14 – 15 year old Novice/Intermediate
1. Alecia Schwarz, Lehigh Acres; 2. Anthony Reyes, Ft. Lauderdale; 3. Ramon Suarez, Lehigh Acres

13 – 15 year old Advanced Male
1. Elvis Ramic, New Port Richey; 2. Jeremy Wilson, Weston; 3. Drew Sansone, Southwest Ranches

14 – 17 year old Advanced Female
1. Jaslady Pacheco, Hialeah; 2. Alexa Ceballos, Doral; 3. Molly Kaufman, Orange Park

18 and over Beginner
1. April Bickham, Wesley Chapel; 2. Kevin Folta, Gainesville,

18 and over Intermediate
1. Lyn Foster, Largo

17 – 34 Advanced Male
1. Mario Lavina, Miramar; 2. Jay Padgett, Greenville; 3. Fernando Gonzalez, Weston

Kumite Divisions

5 and Under Beginner
1. Taylor Gannon, Wesley Chapel; 2. Jasmine Brown, Gainesville,

6 – 7 year old Male Beginner
1. Truman Moore, Naples; 2. Eliel Fernandez, Wesley Chapel; 3. Ethan George, Gainesville

6 – 7 year old Male Novice/Intermediate
1. Alec Marianek, Fleming Island; 2. Kincaid Wilson, Orange Park,

6 – 7 year old Female Novice/Intermediate
1. Addison Metcalf, Wesley Chapel; 2. Shauna Morton, Gainesville; 3. Madison LeGrande, Gainesville

8 – 9 year old Male Intermediate/Advanced
1. Zachary Little, Middleburg; 2. Steve Li, Gainesville,

8 – 9 year old Female Beginner/Novice
1. Lucille Kaufman, Orange Park; 2. Jessica Judkins Cooke, Gainesville,

8 – 9 year old Female Intermediate/Advanced
1. Brianna Weeks, Newberry; 2. Melissa LeGrande, Gainesville; 3. Reagan Moore, Naples

10 – 11 year old Male Beginner ,
1. Benjamin Vazquez, Wesley Chapel; 2. Kyle Hensley,

10 – 11 year old Male Novice/Intermediate
1. Daniel Koropeckyj-Cox, Gainesville; 2. Joshua Solt, Lutz; 3. Aaron Klingebiel, Wesley Chapel

10 – 11 year old Male Advanced
1. Scott Sorgi, Gainesville; 2. Tyler Luginski, Wesley Chapel; 3. Alex Maruniak, Gainesville

10 – 11 year old Female Beginner/Novice
1. Briana Vazquez, Wesley Chapel; 2. Sarah Anfinson, Lehigh Acres,

10 – 11 year old Female Advanced
1. Melissa Wark, Wesley Chapel; 2. Sabina Ramic, New Port Richey; 3. Andersen Shigo, Gainesville

12 – 13 year old Male Novice/Intermediate
1. Elijah Hintz, Lehigh Acres; 2. Levi Strickland, Perry; 3. Daniel Nehdar, Weston

12 – 13 year old Male Advanced
1. Matthew Tamayo, Gainesville; 2. Drew Sansone, Southwest Ranches; 3. Faris Wasim, Gainesville

11 – 13 year old Female Novice/Intermediate
1. Kayleigh Wilson, Weston; 2. Maria Gonzalez, Weston; 3. Portia Fish, Lehigh Acres

14 – 15 year old Male Novice/Intermediate
1. Anthony Reyes, Ft. Lauderdale; 2. Ramon Suarez, Lehigh Acres; 3. Darius Way, Plant City

14 – 15 year old Male Advanced
1. Sammy Neal, Gainesville; 2. Julian Tolentino, Gainesville; 3. Jeremy Wilson, Weston

13 – 15 year old Female Intermediate/Advanced
1. Megan Neal, Gainesville; 2. Samantha Sadler, Gainesville; 3. Breanna Thomas, Gainesville

17 – 20 Male Advanced
1. Mario Lavina, Miramar; 2. Fernando Gonzalez, Weston; 3. Jay Padgett, Greenville

18 and Over Female Beginner/Intermediate
1. April Bickham, Wesley Chapel; 2. Lyn Foster, Largo,

16 – 20 Female Advanced
1. Tyler Wolfe, Marathon; 2. Ansley Hanger, Plant City; 3. Natasha Moghadam, Gainesville

35 and Over Male Advanced
1. Joseph Thomas, Gainesville; 2. Jason Powell, Tampa; 3. Kevin Folta, Gainesville