Results

Jonesville Soccer Complex

Open Division

Pool A

SharkForce 13, RiffRaff 7
FL United Canons 13, Havoc 0
Vero 13, RiffRaff 11
FL United Canons 13, SharkForce 6
SharkForce 13, Vero 6
Havoc 11, RiffRaff 9
FL United Canons 13, Vero 7
SharkForce 11, Havoc 7
Vero 13, Havoc 6
FL United Canons 9, RiffRaff 3

Pool B

FL United Force 13, Fontaine’s Funky Friends 6
Hammerhead 13, OldLando 5
FL United Force 13, Hammerhead 4
OldLando 11, Kingfish 8
Hammerhead 11, Kingfish 8
Fontaine’s Funky Friends 13, OldLando 8
FL Union Force 13, Kingfish 4
Fontaine’s Funky Friends 13, Hammerhead 6
Fontaine’s Funky Friends 13, Kingfish 5
FL United Force 13, OldLando 4

Open – Juggernaut Division Championship Bracket Play
Fontaine’s Funky Friends 15, Vero 7
Shark Force 15, Hammerheads 13
FL United Cannons 15, Fontaine’s Funky Friends 8
FL United Force 15, Shark Force 7

Championship Game
FL United Cannons 15, FL United Force 14

Third Place Game
Fontaine’s Funky Friends 15, Shark Force 13

Fifth Place Game
Vero 15, Hammerheads 12

Open – Emerging Powerhouse Division Championship Bracket Play
Kingfish 15, Havoc 5
OldLando 15, Riff Raff 8

Third Place Game
Riff Raff d. Havoc

Championship Game
Kingfish 15, OldLando 8

Mixed Division

Pool A

Danger Zone 11, MooseKnuckle 5
Glazed 11, Barnyard Explosion 9
Infinite Dragons 11, AMBF 5
Danger Zone 11, Barnyard Explosion 1
Glazed 11, Infinite Dragons 7
MooseKnuckle 11, AMBF 8
Danger Zone 11, Glazed 2
Infinite Dragons 8, MooseKnuckle 4
AMBF 11, Barnyard Explosion 6
Danger Zone 11, Infinite Dragons 5
Glazed 11, AMBF 4
MooseKnuckle 11, Barnyard Explosion 4
Danger Zone 11, AMBF 6
Glazed 11, MooseKnuckle 6
Infinite 9, AMBF 6

Pool B

Pompeii 11, Dump City 8
Jolly Roger 11, Big Bang 2
Smooth Operators 10, The Hucking Dead 9
Jolly Roger 10, Pompeii 8
The Hucking Dead 11, Dump City 7
Smooth Operators 11, Big Bang 3
Pompeii 11, The Hucking Dead 8
Dump City 11, Big Bang 5
Smooth Operators 11, Jolly Roger 6
Smooth Opeators 11, Pompeii 9
Jolly Roger 11, Dump City 6
The Hucking Dead 11, Big Bang 5
Pompeii 11, Big Bang 3
The Hucking Dead 11, Jolly Roger 8
Smooth Operators 11, Dump City 9

Mixed – Juggernaut Division Championship Bracket
Danger Zone 14, Jolly Roger 8
Infinite Dragon 11, Pompeii 8
Hucking Dead 9, Glazed 8
Mooseknuckle 10, Smooth Operators 9
Danger Zone 13, Infinite Dragons 10
Mooseknuckle 11, Hucking Dead 10

Championship Game
Danger Zone 15, Mooseknuckle 4

Consolation Brackets
Third Place Game
Infinite Dragons 10, Hucking Dead 8

5th Place Game
Jolly Roger d. Smooth Operators via forfeit

7th Place Game
Glazed 11, Pompeii 8

Mixed – Emerging Powerhouse Division Championship Bracket
AMBF 13, Big Bang 7
Barnyard Explosion 13, Dump City 9

Third Place Game
Big Bang 10, Dump City 6

Championship Game
AMBF 15, Barnyard Explosion 10

Most Spirited Team: Hammerhead, Jacksonville

Individual Most Spirited Awards: Matt Vernon, OldLando; Neil Shappie, Vero; Lee Bowman, Shark Force

Ultimate Layout Champion: Caroline, Infinite Dragons