Results

The Lakeland Center, Jenkins Arena

Kata Division

6 – 7 year old Beginner
1. Jonah Blankenbaker, Wesley Chapel; 2. Makayla Howard, Cape Coral; 3. Julien Devnew, Cape Coral
6 – 7 year old Novice
1. Isaiah Welch, Clearwater; 2. Jake Little, Middleburg
6 – 7 year old Intermediate
1. Zackary Spangler, Orlando; 2. Michael Snyder, Lehigh Acres; 3. Bradley Pearson, Bronson
8 – 9 year old Beginner
1. Giana Piccolotti, Winter Garden; 2. Anthony Christo, Winter Garden; 3. Valeria Galdamez, Winter Garden
8 – 9 year old Novice
1. Javier Urdaneta, Winter Garden; 2. Cameron Salo, Gainesville; 3. Julie Canete, Lehigh Acres
8 – 9 year old Intermediate
1. Isabella Cortes, Tarpon Springs; 2. Brennan New, Gainesville; 3. Therese Rigor, Gainesville
8 – 9 year old Advanced
1. Daniel Mendoza, Key Biscayne; 2. Joe Trinkaus, Wesley Chapel; 3. Kincaid Wilson, Orange Park
10 – 11 year old Beginner/Novice
1. Brandon Petersen, Winter Garden; 2. Nathan Raymond, Naples; 3. Max Peters, Cape Coral
10 – 11 year old Intermediate/Advanced
1. Zachary Little, Middleburg; 2. Alexander White, Zephryhills; 3. Jovito Wilson Jr, Fleming Island
12 – 13 year old Beginner
1. Nicholas Martin, Ft Myers; 2. Alexis Bounds, Lehigh Acres; 3. Zackery Howard, Cape Coral
12 – 13 year old Advanced
1. Sabina Ramic, New Port Richey; 2. Evan Thompson, Land O Lakes; 3. Evelyn Largo, Lehigh Acres
14 – 15 year old Beginner/Novice
1. Gian Rivera, Orlando; 2. Isabela Olvera, Lehigh Acres
13 – 15 year old Intermediate
1. Ivan Reggeti, Doral; 2. Simon Navia, Key Biscayne; 3. Alireza Azari, Gainesville
14 – 34 year old Advanced Male
1. Elvis Ramic, New Port Richey; 2. Benjamin Harrison, Clermont; 3. Elijah Hintz, Lehigh Acres
14 – 34 year old Advanced Female
1. Renee Martin, Largo; 2. Rebecca Martin, Gainesville; 3. Ashley Wallace, Perry
16 – 17 year old Intermediate
1. Carolina Schultz, Fort Myers; 2. Ramon Suarez, Lehigh Acres
18 and over Novice/Intermediate
1. Eliseo Diaz, Kissimmee; 2. Sean Anderson, Largo
35 and over Novice
1. Gian Rivera, Orlando; 2. Wade Taylor, Perry
35 and over Advanced Kata Division
1. Keith Yinger, Kissimmee; 2. Jose Benjumea, Kissimmee; 3. Christopher Wilson, Orange Park

Kumite Division

6- 7 year old Male Beginner
1. Jonah Blankenbaker, Wesley Chapel; 2. Julien Devnew, Cape Coral
6 – 7 year old Male Novice
1. Zackary Spangler, Orlando; 2. Michael Snyder, Lehigh Acres; 3. Bradley Pearson, Bronson
6 – 7 year old Male Intermediate
1. Isaiah Welch, Clearwater; 2. Jake Little, Middleburg; 3. Spencer Morton, Gainesville
6 – 7 year old Female Beginner/Novice
1. Fouz Ateyah, Gainesville; 2. Amanda Vogt, Gainesvillle; 3. Makayla Howard, Cape Coral
8 – 9 year old Male Beginner
1. Anthony Christo, Winter Garden; 2. Edgar Hernandez, Winter Garden; 3. Anthony Palmaro, Winter Garden
8 – 9 year old Male Novice
1. Javier Urdaneta, Winter Garden; 2. Kaleb Hodgkinson, Gainesville; 3. Cameron Salo, Gainesville
8 – 9 year old Male Intermediate
1. Ethan George, Gainesville; 2. Brennan New, Gainesville; 3. Mason Markle, Newberry
8 – 9 year old Male Advanced
1. Daniel Mendoza, Key Biscayne; 2. Joe Trinkaus, Wesley Chapel; 3. Kincaid Wilson, Orange Park
8 – 9 year old Female Beginner
1. Giana Piccolotti, Winter garden; 2. Allison Olsson, Winter Garden; 3. Valeria Galdamez, Winter Garden
8 – 9 year old Female Novice
1. Julie Canete, Lehigh Acres; 2. Te’Luar Petty, Perry,
7 – 9 year old Female Intermediate
1. Therese Rigor, Gainesville; 2. Isabella Cortes, Tarpon Springs
8 – 9 year old Female Advanced
1. Shauna Morton, Gainesville; 2. Jasmine Brown, Gainesville; 3. Lauren Sanders, Alachua
10 – 11 year old Male Beginner
1. Douglas Lankton, Wesley Chapel; 2. Ryan Yelverton, Perry; 3. Jaden Usher, Cape Coral
10 – 11 year old Male Novice/Intermediate
1. Nathan Raymond, Naples; 2. Brandon Petersen, Winter garden; 3. Omar Ateyah, Gainesville
10 – 11 year old Male Advanced
1. Lucas Cortes, Tarpon Springs; 2. Zachary Little, Middleburg; 3. Austin Newmans, Gainesville
12 – 13 year old Male Beginner
1. Zackery Howard, Cape Coral; 2. Nicholas Martin, Ft Myers,
12 – 13 year old Male Advanced
1. Alex Maruniak, Gainesville; 2. Evan Thompson, Land O Lakes; 3. Daniel Koropeckyj-Cox, Gainesville
11 – 13 year old Female Intermediate/Advanced
1. Sabina Ramic, New Port Richey; 2. Portia Fish, Lehigh Acres; 3. Evelyn Largo, Lehigh Acres
13 – 15 year old Male Novice/Intermediate
1. Ivan Reggeti, Doral; 2. Gian Rivera, Orlando; 3. Simon Navia, Key Biscayne
14 – 15 year old Male Advanced
1. Benjamin Harrison, Clermont; 2. Gianni Cortes, Tarpon Springs; 3. Isaiah Engstrom, Kissimmee
13 – 15 year old Female Beginner
1. Alexis Bounds, Lehigh Acres; 2. Isabela Olvera, Lehigh Acres
14 – 15 year old Female Advanced
1. Megan Neal, Gainesville; 2. Ashley Wallace, Perry
16 – 17 year old Male Advanced
1. Sam Neal, Gainesville; 2. Elvis Ramic, New Port Richey
16 and over Female Intermediate/Advanced
1. Renee Martin, Largo; 2. Jennifer Blalock, Alachua; 3. Rebecca Martin, Gainesville
17 – 34 Male Intermediate
1. Ramon Suarez, Lehigh Acres; 2. Gian Rivera, Orlando; 3. Sean Anderson, Largo
18 and Over Male Advanced
1. Armando Paz, Opalocka; 2. Christopher Wilson, Orange Park; 3. Joseph Thomas, Gainesville