Results

Indigo’s Bowling, Billiards & Games, Winter Haven

Nine Ball

Women
50-54
1. Debbie Clifford, The Villages

55-59
1. Lynn Stone, The Villages

60-64
1. Carol Green, Lady Lake; 2. Mary Duffy, Kissimmee

70-74
1. Ginger Eng, The Villages

75-79
1. Margo Lindsay, Clearwater

Men
50-54
1. Rob Knickerbocker, Sebring; 2. James Leonard, Haines City

55-59
1. Vince Gerheim, The Villages

60-64
1. Jeffery Markow, The Villages; 2. Ray Rupertus, Lake Wales; 3. Benny Guzman, Auburndale

65-69
1 (INT). Marvin Miller, Powder Springs, GA; 2. (INT) Jim Davis, Terre Haute, IN; 1. (FLA) Dean Jenne, Punta Gorda; 2. (FLA) Bond Thornton, Tallahassee; 3. (FLA) Ray Paternosto, Kissimmee

70-74
1. Larry Wheeler, Zephyrhills; 2. Thomas Cork, Lakeland; 3. Ben Davis, Winter Haven

75-79
1. Howard Thilenius, Okeechobee; 2. Robert Thibodeau, Haines City; 3. John Achenbach, Leesburg

80-84
1. Robert Knickerbocker, Sebring; 2. Dick Johnson, The Villages

85-89
1. John Silva, Winter Haven; 2. Robert Gunderson, Haines City

Eight Ball Singles

Women
50-54
1. Debbie Clifford, The Villages

55-59
1. Lynn Stone, The Villages

60-64,
1. Mary Duffy, Kissimmee; 2. Carol, Green, Lady Lake

70-74
1. Ginger , Eng, The Villages

75-79
1. Margo, Lindsay, Clearwater

Men
50-54
1. Rob Knickerbocker, Sebring; 2. James Leonard, Haines City

55-59
1. Vince Gerheim, The Villages; 2. Kim Winter, Gainesville

60-64
1. Jeffry Ling, Winter Haven; 2. Roland Souroille, Clermont; 3. Ray Rupertus, Lake Wales

65-69
1. Joeseph Scheraldi, Clermont; 2. Denny Fields, Zephryhills; 3. John O’Marra, Winter Haven

70-74
1. George West, The Villages; 2. Arthur Remington, Poinciana; 3. Oliva Gagnon, Winter Haven

75-79
1. Thomas Weaver, Lake Wales; 2. John Achenback, Leesburg; 3. Bob Young, The Villages

80-84
1. Robert Johnson, Sun City Center; 2. Marty Pancerella, Clermont; 3. Bob Buntrock, Fort Myers

85-89
1. John Silva, Winter Haven; 2. Robert Gunderson, Haines City

Eight Ball – Doubles

Women
50-54
1. Debra Clifford & Carol Greene, The Villages

55-59
1. Lynn Stone & Ginger Eng, The Villages

Men
50-54
1. Rob & Robert Knickerbocker, Sebring; 2. James Leonard & Robert Thibodeau, Haines City

60-64
1. Mike Mahoney & Benjamin Ramsey, Poinciana; 2(INT). Jeffry Ling, Winter Haven & Marvin Miller, Powder Springs, GA; 2(FLA). John O’Marra & Ken Davidson, Winter Haven; t3. Steve Cooke & Dick Johnson, The Villages; Benny Guzman, Auburndale & Gerald Knierim, Zephyrhills

65-69
T1. Herb Ker & Mel Trembley, Poinciana; Paul Guay & Thomas Weaver, Lake Wales; Joey Grasso & Kenneth Duma, The Villages; t2. Stanley Nichols & Homer Featherling, The Villages; Gordon Swanson, Pembroke Pines & Mike Turturro, Delray Beach; 3. Jim Davis, Terre Haute, IN & Ben Davis, Winter Haven

70-74
1. Jack Yordt & Robert Young, The Villages; 2. Ovila Gagnon, Jr. & Richard Brown, Winter Haven

75-79
1. Margo Lindsay & Al Palumbo, Clearwater

80-84
1. Bob Buntrock, Fort Myers & Elmer Voight, North Fort Myers