Results

Saturday, June 18 – The Lakeland Center, Jenkins Arena

Kata

5 – 7 year old Beginner

1. Nicholas Chavez, Naples; 2. Andrew Reaves, Perry; 3. Benjamin Quirie, Gainesville

 

5 – 7 year old Novice/Intermediate

1. Jason Vo, Wesley Chapel; 2. Liliana Gonzalez, Tarpon Springs; 3. Truman Moore, Naples

 

8 – 9 year old Beginner

1. Rajah Gayle, Land O Lakes; 2. Netanel Indianer, Naples; 3. Nakoa Hendricks, Naples

 

8 – 9 year old Novice

1. Brennan New, Gainesville; 2. Ethan George, Gainesville; 3. Bradley Gorske, Gainesville

 

8 – 9 year old Intermediate

1. Aryeh Mehl, Fort Myers; 2. Stefan Slone, Gainesville; 3. Austin Newmans, Gainesville

 

8 – 9 year old Advanced

1. Daniel Mendoza, Key Biscayne; 2. Andrew Vo, Wesley Chapel; 3. Addison Metcalf, Wesley Chapel

 

10 – 11 year old Beginner

1. Jane Kleintop, Naples; 2. Michelle Indianer, Naples; 3. Omar Ateyah, Gainesville

 

10 – 11 year old Novice/Intermediate

1. Anthony Cabrera, Miami; 2. Eneida Hernandez, Land O Lakes; 3. Jake Havemann, Wesley Chapel

 

10 – 11 year old Advanced

1. Tyler Luginski, Wesley Chapel; 2. Alex Maruniak, Gainesville; 3. Aaron Klingebiel, Wesley Chapel

 

12 – 13 year old Beginner/Novice

1. Benjamin Vazquez, Wesley Chapel; 2. Briana Vazquez, Wesley Chapel; 3. Roxana Fuenmayor, Wesley Chapel

 

12 – 13 year old Intermediate

1. Elijah Hintz, Lehigh Acres; 2. Christopher Neat, Lehigh Acres

 

12 – 13 year old Advanced

1. Derick Vo, Wesley Chapel; 2. Sabina Ramic, New Port Richey; 3. Portia Fish, Lehigh Acres

 

14 – 15 year old Intermediate

1. Daniel Arocha, Southwest Ranches; 2. Isaiah Engstrom, Kissimmee; 3. Daniel Klahr, Davie

 

14 – 34 year old Advanced Female

1. Alice Nimmo, Gainesville; 2. Samantha Bevan, Hudson; 3. Ashley Wallace, Perry

 

16 – 34 Beginner/Novice Kata Division

1. April Bickham, Wesley Chapel; 2. Madeline Guerra, Belleview,

 

14 – 34 Advanced Male

1. Elvis Ramic, New Port Richey; 2. Carter Moore, Naples; 3. Nicholas Torino, Belleview

 

35 and over Novice

1. Kevin Folta, Gainesville; 2. Wade Taylor, Perry; 3. Jennifer Blalock, Alachua

 

35 and over Advanced

1. Elisa Kendrick, New Port Richey; 2. Keith Yinger, Kissimmee; 3. Jose Benjumea, Kissimmee

 

Kumite

6 – 7 year old Male Beginner

1. Nicholas Chavez, Naples; 2. Andrew Reaves, Perry; 3. Michael Snyder, Lehigh Acres

 

6 – 7 year old Male Novice

1. Truman Moore, Naples; 2. Jason Vo, Wesley Chapel; 3. Spencer Morton, Gainesville

 

6 – 7 year old Female Beginner

1. Isabella Cortes, Tarpon Springs; 2. Julie Canete, Lehigh Acres; 3. Te’Luar Petty, Perry

 

6 – 7 year old Female Novice

1. Therese Rigor, Gainesville; 2. Liliana Gonzalez, Tarpon Springs; 3. Reese McKinlay, Gainesville

 

6 – 7 year old Female Intermediate

1. Madison LeGrande, Gainesville; 2. Lauren Sanders, Alachua

 

8 – 9 year old Male Beginner

1. Rajah Gayle, Land O Lakes; 2. Netanel Indianer, Naples; 3. Joseph Isenhoward, Gainesville

 

8 – 9 year old Male Novice

1. Ethan George, Gainesville; 2. Rishi Chitepu, Newberry; 3. Gary Calhoun, Gainesville

 

8 – 9 year old Male Intermediate

1. Austin Newmans, Gainesville; 2. Stefan Slone, Gainesville; 3. Aryeh Mehl, Fort Myers

 

8 – 9 year old Male Advanced

1. Daniel Mendoza, Key Biscayne; 2. Alec Marianek, Fleming Island; 3. Andrew Vo, Wesley Chapel

 

8 – 9 year old Female Beginner

1. Larissa Rebholz, Naples; 2. Emily Martin, Fort Myers; 3. Alexia Whitfield, Gainesville

 

10 – 11 year old Male Beginner

1. Omar Ateyah, Gainesville; 2. Conner Walbridge, Land O’ Lakes

 

10 – 11 year old Male Novice/Intermediate

1. Anthony Cabrera, Miami; 2. Lucas Cortes, Tarpon Springs; 3. Tainter Bundy, Fort Myers

 

10 – 11 year old Male Advanced

1. Tyler Luginski, Wesley Chapel; 2. Daniel Koropeckyj-Cox, Gainesville; 3. Alex Maruniak, Gainesville

 

10 – 11 year old Female Beginner

1. Jane Kleintop, Naples; 2. Michelle Indianer, Naplea; 3. Chelsea Hurtado, Miami

 

10 – 11 year old Female Intermediate

1. Shauna Morton, Gainesville; 2. Jessica Judkins Cooke, Gainesville; 3. Evelyn Largo, Lehigh Acres

 

10 – 11 year old Female Advanced

1. Reagan Moore, Naples; 2. Samantha Reach, Lehigh Acres; 3. Maria Auxier, New Port Richey

 

12 – 13 year old Male Beginner/Novice

1. Benjamin Vazquez, Wesley Chapel; 2. Vincent Pilla, Wesley Chapel

 

12 – 13 year old Male Intermediate

1. Elijah Hintz, Lehigh Acres; 2. Christopher Neat, Lehigh Acres

 

12 – 13 year old Male Advanced

1. Derick Vo, Wesley Chapel; 2. James Auxier, New Port Richey

 

12 – 13 year old Female Novice

1. Roxana Fuenmayor, Wesley Chapel; 2. Briana Vazquez, Wesley Chapel

 

12 – 13 year old Female Advanced

1. Sabina Ramic, New Port Richey; 2. Portia Fish, Lehigh Acres

 

14 – 15 year old Male Intermediate

1. Daniel Arocha, Southwest Ranches; 2. Levi Strickland, Perry; 3. Gianni Cortes, Tarpon Springs

 

14 – 15 year old Female Advanced

1. Breanna Thomas, Gainesville; 2. Megan Neal, Gainesville; 3. Alecia Schwarz, Lehigh Acres

 

14 – 17 year old Male Advanced

1. Samuel Neal, Gainesville; 2. Carter Moore, Naples; 3. Elvis Ramic, New Port Richey

 

16 – 34 year old Female Advanced

1. Alice Nimmo, Gainesville; 2. Ansley Hanger, Plant City; 3. Amanda Zammit, New Port Richey

 

18-29 Male Intermediate/Advanced

1. Mustapha Bengara, Davenport; 2. Nicholas Torino, Belleview

 

16 – 19 Female Beginner/Novice

1. April Bickham, Wesley Chapel; 2. Madeline Guerra, Belleview

 

30 and Over Male Novice/Intermediate

1. Kevin Folta, Gainesville; 2. Joshua Vozda, New Port Richey; 3. Wade Taylor, Perry

 

35 and Over Male Advanced

1. Joseph Thomas, Gainesville; 2. Keith Yinger, Kissimmee

 

35 and over Female Intermediate/Advanced

1. Jennifer Blalock, Alachua; 2. Elisa Kendrick, New Port Richey