Results

Veteran’s Park, Cape Coral
December 5-6, 2009

December 5 – Women

Winner’s Bracket

Golden Girls d. Red Hot Bocce Girls
Diamond Girls d. Eagles
Four Witches d. Bocce Girls
Team Quattro d. Bella Donna
Golden Girls d. Diamond Girls
Team Quattro d. Four Witches
Golden Girls d. Team Quattro

Loser’s Bracket

Red Hot Bocce Girls d. Eagles (Eagles eliminated)
Bella Donna d. Bocce Girls (Bocce Girls eliminated)
Red Hot Bocce Girls d. Four Witches (Witches eliminated)
Diamond Girls d. Bella Donna (Bella Donna eliminated)
Diamond Girls d. Red Hot Bocce Girls (Red Hot Bocce Girls eliminated)
Team Quattro d. Diamond Girls

Championship Game
Golden Girls d. Team Quattro

GOLD: Golden Girls, Cape Coral (Dale Bragan, Sue Richitelli, Lynn Lacy, Vicki Cordano); SILVER: Team Quattro, Cape Coral (Joyce Bennett, Irene Capus, Bozena Mazak, Angie Luciani); BRONZE: Diamond Girls, Cape Coral (Shirley Diaz, Maria Vespa, Terry San Falippo, Jo-anne Tirollo)

Most Bocces Award: Vicki Cordano, Golden Girls
Best Point Person Award: Bozena Mazak, Team Quattro

December 6 – Men

Winner’s Bracket

Bruno’s Boys d. Beachcombers
Ghosts d Roma
Punta Gorda A d. Fredrick’s Team
Fairview d. Naples
GoodFellas d. Cape Boys
Bruno’s Boy’s d. Punta Gorda B
NWIC d. Ghosts
Fairview d. Punta Gorda A
GoodFellas d. Punta Gorda C
NWIC d. Bruno’s Boy’s
GoodFellas d. Fairview
GoodFellas d. NWIC

Loser’s Bracket

Ghosts d. Punta Gorda B (PGB eliminated)
Ghosts d. Punta Gorda C (PGC eliminated)
Roma d. Beachcombers (Beachcombers eliminated)
Fredrick’s Team d. Naples (Naples eliminated)
Cape Boys d. Punta Gorda A (PGA eliminated)
Ghosts d. Roma (Roma eliminated)
Cape Boys d. Fredrick’s Team (Fredrick’s Team eliminated)
Ghosts d. Fairview (Fairview eliminated)
Bruno’s Boys d. Cape Boys (Cape Boys eliminated)
Ghosts d. Bruno’s Boys (Bruno’s Boys eliminated)
NWIC d. Ghosts (Ghosts eliminated)

Championship Game
GoodFellas d. NWIC
GOLD: GoodFellas (Carmen Coscia, Cape Coral; Angelo Cordano, St. Petersburg; Anthony Ceresoli, Trinity; Rocky Garieri, Cape Coral); SILVER: NWIC (James Rose, Cape Coral; Sal Sanfilippo, North Fort Myers; Frank Richitelli, Cape Coral; Sal Mazza, Cape Coral); BRONZE: Ghosts (Gus Laurenti, Cape Coral; Nick Cifelli, Cape Coral; Vinnie Racine, Cape Coral; Nor m Wilson, Cape Coral)

Most Bocces Award: Anthony Ceresoli, GoodFellas
Best Point Person Award: Sal Sanfilippo, NWIC