Results

Diamond Billiards, Cape Coral
Friday, December 11 – Sunday, December 13, 2009
December 11 Nine Ball

Singles

Women

65-69
1. Nancy Michals, Fort Myers

Men

50-54
1. William Michals, Fort Myers; 2. Craig Safford, North Fort Myers

55-59
1. Thomas Guastella, Port Charlotte; 2. Jeffry Ling, Winter Haven; 3. William Goos, Punta Gorda

60-64
1. Gary Stopa, Cape Coral; 2. Dean Jenne, Morrisonville, NY; 3. Terry Ricotta, Bonita Springs

65-69
1. David Slater, Cape Coral; 2. Howard Fields, Zephyrhills; 3. Donald Sperber, Palm Beach

70-74
1. Robert Mazzoli, Cape Coral; 2. Jerry Beck, Spicer, MN; 3. Robert Young, The Villages

75-79
1. John Hemming, Cape Coral; 2. Robert Buntrock, Fort Myers; 3. Harry Christopher, North Fort Myers

80-84
1. Francis Jenkins, North Fort Myers; 2. Robert Munford, Port Charlotte; 3. Elmer Voight, North Fort Myers 90-94 Fred Martens, North Fort Myers

Results from Saturday, December 12

Eight Ball – Singles

Women

65-69
1. Nancy Michals, Fort Myers

70-74
1. Daria Kruse, Lakeland

80-84
1. Grace McCollum, Cape Coral

Men

50-54
1. William Michals, Fort Myers; 2. Craig Safford, North Fort Myers

55-59
1. Jeffry Ling, Winter Haven; 2. Thomas Guastella, Port Charlotte; 3. Carl Smith, North Fort Myers

60-64
1. Terry Ricotta, Bonita Springs; 2. David White, Fort Myers; 3. Gary Stopa, Cape Coral

65-69
1. George West, The Villages; 2. Dennis Smith, The Villages; 3. Wayne Agnew, Venice

70-74
1. Jerry Beck, Spicer, MN; 2. Robert Mazzoli, Cape Coral; 3. Peter Apostle, Bonita Springs

75-79
1. Marty Pancerella, Clermont; 2. Robert Buntrock, Fort Myers; 3. Harry Christopher, North Fort Myers

80-84
1. Frances Jenkins, North Fort Myers; 2. Elmer Voight, North Fort Myers; 3. Robert Munford, Port Charlotte

85-89
1. Harry La Barbera, Cape Coral

Results from Sunday, December 13

Men’s 8-Ball Doubles

50-54
1. Carl Smith & Craig Safford, North Fort Myers

55-59
1. Dean Jenne, Morrisonville, NY & William Goos, Cape Coral

60-64
1. Gary Stopa & David Slater, Cape Coral; 2. Pete DiBella, Cape Coral & Gary Firestone, Fort Myers; 3. George West & Jeffrey Markow, The Villages

65-69
1. Max Phillips, North Fort Myers & Gerald Godfrey, Cape Coral; 2. Rich Walter & Don Willis, North Fort Myers; 3. Jerry Beck, Spicer, MN & Alfred Dubuc, Fort Myers

70-74
1. John Yordt & Robert Young, The Villages; 2. Edward Sita, Englewood & James Sita, Rockledge; 3. Don Chalmers & Emery Savage, North Fort Myers

75-79
1. Harry Christopher, North Fort Myers & Robert Buntrock, Fort Myers

80-84
1. William Smith & Elmer Voight, North Fort Myers