Results

Estero Community Park
Monday, December 8, 2008
* Qualified for 2009 National Senior Games

Women’s Singles

55-59
* 1. Nancy Dorsey, Brooksville; *2. Suzanne Noe, Largo; *3. Dianne Adler, The Villages

60-64
* 1. Fran Munoz, Spring Hill; *2. Mardee Goldberg, The Villages; *3. Marge Mickelson, Largo

65-69
* 1. Danuta Andrejewska, Lauderdale-by-the-Sea; *2. Naheed Williams, Redington Shores; *3. Suzanne Sanders, Pembroke Pines

70-74
* 1. Essie Faria, North Miami; *2. Margo Lindsay, Clearwater; *3. Jan Cline, Sun City Center

75-79
* 1. Sari Kisbany, Redington Shores; *2. Sadako Tobias, Ocala; *3. Bettie Goldszer, Tamarac

80-84
* 1. Dorothy Hann, Sun City Center; *2. Rhoda Blau, Pembroke Pines; *3. Dottie Cooper,

Men’s Singles

50-54
* 1. Dickie Fleischer, Naples; *2. Charles Smejkal, The Villages; *3. Perfecto Ramos, Bay Pines

55-59
* 1. Reginald Crosby, Sarasota; *2. John Reynolds, Palm Beach; *3. Edward Foster, Port Charlotte

60-64
* 1. Alan Millet, Summerfield; *2. Shek Kong, Southwest Ranches; *3. Sam Franco, Pembroke Pines

65-69
* 1. Michael Rusaw, The Villages; *2. Frank Valliant, Leesburg; *3. Martin Sundel, Cooper City

70-74
* 1. Ray Look, Dunedin; *2. Leszek Filipowicz, Bradenton; *3. Albert Blatt, Pembroke Pines

75-79
* 1. Alfred Palumbo, Clearwater; *2. David Nims, Port Charlotte; *3. Joseph Cincotta, Palmetto

80-84
* 1. Marvin Spira, Tamarac; *2. Stanley Falke, Pembroke Pines; *3. Billy Malone, Venice

85-89
*
1. Leon Leibman, Pembroke Pines; *2. Rodney Walker, Clearwater

Women’s Doubles

55-59
* 1. Nancy Dorsey, Brooksville & Suzanne Noe, Clearwater; *2. Dianne Adler & Charlene Jaeger, The Villages

60-64
* 1. Mardee Goldberg & Lynn Irish, The Villages; *2. Brenda Plews & Nancy Stout, The Villages; *3. Geraldine Lesser, Clermont & Fran Munoz, Spring Hill

65-69
* 1. Danuta Andrejewska & Suzanne Sanders, Pembroke Pines; *2. Sari Kisbany & Naheed Williams, Redington Shores; *3. Essie Faria, North Miami & Arleen Watts, Pembroke Pines

70-74
* 1. Jan Cline & Dorothy Hann, Sun City Center; *2. Margo Lindsay, Clearwater & Sadako Tobias, Ocala; *3. Bobbie Olson & Margaret Kohler, TheVillages

80-84
* 1. Ruth Loewy & Rhoda Blau, Pembroke Pines

Men’s Doubles

50-54
* 1. Dickie Fleischer & Frank Hanley, Naples; *2. John Reynolds, Palm Beach & Perfecto Ramos, Bay Pines

55-59
* 1. Edward Curran, Clearwater & John Mason, Seminole

60-64
* 1. Shek Kong, Southwest Ranches & Martin Sundel, Cooper City; *2. David Alverson, Port Charlotte & John Porter, Punta Gorda; *3. Frank Valiant, Leesburg & Alan Millett, Summerfield

65-69
* 1. Kenneth Riggs, Lady Lake & Michael Rusaw, The Villages; *2. Richard Moreau & Theodore Ostrowski, Largo; *3. Ray Look, Dunedin & Jose Borges, Spring Hill

70-74
* 1. Deane Chickering, The Villages & John Shultz, Inverness; *2. William Durbin & Danny Nail, Cocoa Beach; *3. Gene Warden, Oxford & Jim Weisbecker, The Villages

Mixed Doubles

50-54
* 1. Debra Simon & Michael Pickern, Lakeland

55-59
* 1. Edward Curran, Clearwater & Nancy Dorsey, Brooksvile; *2. Henry Tiedeberg, Ocala & Suzanne Noe, Largo; *3. Henry Urbanski & Charlene Jaeger, The Villages

60-64
* 1. Essie Faria, North Miami & Sam Franco, Pembroke Pines; *2. Geraldine & Stuart Lesser, Clermont; *3. Pat MacAnany, Lady Lake & Deane Chickering, The Villages

65-69
* 1. Danuta Andrejewska & Robert Gingras, Pembroke Pines; *2. Sari Kisbany, Redington Shores & Jose Borges, Spring Hill; *3. Suzanne Sanders & Ivan Fontao, Pembroke Pines

70-74
1. Joseph Cincotta, Palmetto & Jan Cline, Sun City Center; *2. Al Palumbo & Margo Lindsay, Clearwater; *3. Jim Weisbecker & Jan Trimble, The Villages

75-79
* 1. Gene Warden, Oxford & Sadako Tobias, Ocala; *2. Dorothy Hann & Robert Johnson, Sun City Center

80-84
1. Ruth Loewy & Stanley Rosenberg, Pembroke Pines