Results

North Fort Myers Community Park
Saturday, December 13 & Sunday, December 14, 2008
* Qualified for 2009 National Senior Games

Saturday, December 13

Singles

Men

50-54
* 1. Roy Packard, Au Gres, MI

60-64
* 1. Lee Helfer, The Villages; * 2. Jerry Holbrook, North Fort Myers; * 3. Henry Armstrong, Lakeland

65-69
* 1. Gary Orvis, Estero; * 2. Walter Stoddard, Tavares; * 3. Walter Thyssen, Fort Myers

70-74
* 1. Joe Cote, Fort Myers; * 2. John Speer, Punta Gorda; * 3. Al Brino, North Fort Myers

75-79
* 1. George Villebro, Bradenton; * 2. David Purser, Sebring; * 3. Joe Messier, North Fort Myers

80-84
* 1. Elton Brown, North Fort Myers; * 2. John Mataya, Ocala; * 3. William Hooper, Seminole

85-89
* 1. Donald Graham, North Fort Myers; * 2. Ed Dempski, Bradenton; * 3. Vince Aylesworth, Bradenton
95-9
* 1. Roger Gentilhomme, Dunedin

Women

55-59
* 1. Linda Armstrong, Lakeland; * 2. Susan Rehkamp, The villages

60-64
* 1. Carol Helfer, The Villages; * 2. Sharon Tarnowski, Nokomis; * 3. Linda Urbanowicz, The Villages

65-69
* 1. Myrna Bilton, North Fort Myers; * 2. Beverly Brino, North Fort Myers; * 3. Carol Weise, Sebring

70-74
* 1. Beverly Davis, North Fort Myers; * 2. Shelby Glenn, North Fort Myers; * 3. Ellen Cryse, Sebring

75-79
* 1. Cecile Messier, North Fort Myers; * 2. Madeline Speer, Punta Gorda; * 3. Dolores Bumstead, Lakeland

80-84
* 1. Patricia Hooper, Seminole

85-89
* 1. Ruth Parker, Sebring

90-94
* 1. Ruth Odum, Brandon

Sunday, December 14

Doubles

50-54
* 1. Roy Packard, Au Gres, MI & Betty Yerian, Cumberland, OH

55-59
* 1. Linda & Henry Armstrong, Lakeland; * 2. Susan and Ronald Rehkamp, The Villages

60-64
* 1. Jerry Holbrook & Rich Heinrichs, Fort Myers; * 2. Carol & Gary Orvis, Estero; * 3. Clyde Kleinhardt & George Villebro

65-69
* 1. Joe Cole & Wally Thyssen, North Fort Myers; * 2. Verna & Walt Stoddard, Tavares; * 3. Dick Widdis, Fort Myers & Barbara Litchfield

70-74
* 1. Helen Cryse & David Purser, Sebring; * 2. Rita LaFave & Beverly Davis, North Fort Myers; * 3. Madeline & John Speer, Punta Gorda

75-79
* 1. Robert Thomas & Harry Booth, North Fort Myers; * 2. Cecile & Joe Messier, North Fort Myers; * 3. Dorothy & Elton Brown, North Fort Myers

80-84
* 1. Charles & Olean Randall, North Fort Myers; * 2. John Mataya & Vern Uzzel, Ocala

85-89
* 1. Ed Dempski & Vincent Aylesworth, Bradenton