Results

Estero Community Center
Monday, December 3

Men’s Singles
50-54
1. Werner Stollenmeier, Cape Coral; 2. Efrain Perez, Pembroke Pines; 3. Karl Chen, Miami
55-59
1. Carlos Zeller, Hollywood; 2. Shek Kong, Southwest Ranches; 3. Jay Robertson, Venice
60-64
1. David Alverson, Port Charlotte; 2. Dao Vo, Bradenton; 3. Kenneth Riggs, Lady Lake
65-69
1. Jose Borges, Spring Hill; 2. Frank Hanley, Naples; 3. Frank Valliant, Leesburg
70-74
1. Leszek Filipowicz, Bradenton; 2. John Shultz, Inverness; 3. John Campbell, Venice
75-79
1. Lynnwood Smith, Palm Springs; 2. Joe Cincotta, Palmetto; 3. Robert Johnson, Sun City Center
80-84
1. Stanley Falke, Pembroke Pines; 2. Billy Malone, Venice; 3. Marvin Spira, Tamarac Women’s Singles
55-59
1. Dianne Alder, The Villages; 2. Paulette Crider, Melbourne
60-64
1. Fran Munoz, Spring Hill; 2. Lu Lessering, Pembroke Pines; 3. Kathie Gregorich, The Villages
65-69
1. Suzanna Sanders, Pembroke Pines; 2. Nahed Williams, Redington Shores; 3. Gail Burges, The Villages
70-74
1. Margo Lindsay, Clearwater; 2. Jan Cline, Sun City Center; 3. Essie Faria, North Miami
75-79
1. Bettie Goldsaer, Tamarac; 2. Sari Kisbany, Redington Shores; 3. Sadako Tobias, Ocala
80-84
1. Dorothy Hann, Sun City Center; 2. Ruth Loewy, Pembroke Pines; 3. Rhoda Blaw, Pembroke Pines

Men’s Doubles
50-54
1. Werner Stollenmeier, Cape Coral & Frank Hanley, Naples; 2. Carlos Zeller, Hollywood & Efrain Perez, Pembroke Pines; 3. Karl Chen, Miami & Ralph Gragg, Ocala
55-59
1. Martin Sundel, Cooper City & Edward Predota, Hollywood; 2. Richard Jette, Nokomis & Jay Robertson, Venice
60-64
1. David Alverson, The Villages & John Porter, Punta Gorda; 2. Stuart Lesser, Clermont & Kenneth Riggs, Lady Lake; 3. Robert Geremia & Bud Stout, The Villages
65-69
1. Jose Borges, Spring Hill & Ray Look, Dunedin; 2. Ronnie Caruso, Venice & Bill Yoder, Rotunda West; 3. John Shultz, Inverness & Frank Valliant, Leesburg
70-74
1. Al Palumbo, Safety Harbor & Lynwood Smith, Palm Springs; 2. John Campbell & Donald Farnsworth, Venice; 3. Gene Warden, Oxford & Jim Weisbecker, The Villages
75-79
1. Joe Cincotta, Palmetto & Robert Johnson, Sun City Center; 2. Bob Sanders & Stanley Falke, Pembroke Pines

Women’s Doubles
55-59
1. Dianne Alder & Kathie Gregorich, The Villages
60-64
1. Regina Kelley & Fran Munoz, Pensacola, Spring Hill; 2. Brenda Plews & Nancy Stout, The Villages
65-69
1. Suzanna Sanders & Essie Faria; Pembroke Pines, North Miami; 2. Nahed Williams & Sari Kisbany, Redington Shores; 3. Gail Burges & Susan Pokwinski, The Villages
70-74
1. Jan Cline & Dorthy Hann, Sun City Center; 2. Margo Lindsay & Sadako Tobias, Clearwater, Ocala; 3. Margaret Kohler & Bobbi Olson, The Villages
80-84
1. Rhoda Blaw & Ruth Loewy, Pembroke Pines

Mixed Doubles
55-59
1. Dianne Adler & Robert Geremia, The Villages
60-64
1. Geraldine & Stuart Lesser, Clermont; 2. Bud & Nancy Stout, The Villages; 3. Kathy Gregorich & Henry Ubranski, The Villages
65-69
1. Bob & Suzanna Sanders, Pembroke Pines; 2. Nahed Williams, Redington Shores & Ray Look, Dunedin; 3. Sadako Tobias & Ralph Gragg, Ocala
70-74
1. Margo Lindsay, Clearwater & Al Palumbo, Safety Harbor; 2. Jan Cline, Sun City Center & Joe Cincotta, Palmetto; 3. Bobbi Olson & Jim Weisbecker, The Villages
75-79
1. Sari Kisbany, Redington Shores & Lynwood Smith, Palm Springs; 2. Bettie Goldsaer & Marvin Spira, Tamarac; 3. Dorothy Hann & Robert Johnson, Sun City Center
80-84
1. Ruth Loewy & Stanley Falke, Pembroke Pines